Kliimaseade on niivõrd mugav ja laialt levinud lisaseade autos, et inimesed, kellel on autos kliimaseade, vaevalt tahaksid autot ilma kliimata. Kliimaseadme õigeks tööks on vajalik freooni hulga pidev jälgimine. Konditsioneeri ümberlaadimine peab toimuma iga pooleteise – kahe aasta järel kuna freoon aurustub järk-järgult.

. Kui eirata ümberlaadimist, võib kliimaseade katki minna ja selle remont on palju kallim kui perioodiline laadimine.

Freooni laadimisest.

Külmainet kulub süsteemile nii palju, nagu on ette näinud autotehas. Paljudel tootjatel on andmed kleebise kujul, mis on kas kapoti all või mootoril. Peale külmaine lisatakse süsteemi ka määrdeainet ehk õli. Et mitte rikkuda kliimaseadet, tuleb külmaine laadimist teostada selleks ettenähtud seadmetega hooldusjaamas, kus on olemas seade manomeetriga, vaakumpumbaga ja elektronkaaludega.

Konditsioneeri laadimine on keerukas protsess, mis nõuab professionaalsust ja kogemusi.

Ainult spetsiaalsete seadmetega autoteeninduses suudetakse teile pakkuda kvaliteetset teenust. Muidugi võib pöörduda eraisiku poole, kuid võib juhtuda, et peale laadimist läheb konditsioneer rivist välja.

Konditsioneeri õige kasutamine pikendab tema kasutusaega maksimumini. Odavam on konditsioneeri jälgida ja korras hoida, kui teda remontida. Kui aga konditsioneeri mitu aastat järjest mitte ümberlaadida, läheb see rivist välja ja siis tuleb tema taastamise eest maksta palju rohkem. 

Kasulik on teada:

  1. Et pikendada konditsioneeri kasutusaega, tuleb ta sisse lülitada ka külmal ajal. Nii toimub kond. pumba  mansettide määrimine, mis takistab tihendite kuivamist ja külmaine leket
  2. Statistika järgi suurendab konditsioneer kütuse kulu 5-10%. Enne suve tulekut tuleb kindlasti kontrollida kond. korrasolekut.

Broneerimine telefoni teel: +372 7489301
Meie aadresss:  Kaunase pst. Tartu 73C, 50706,
Linnaosa Annelinn.
Annelinna Autoteenindus.

GPS: 58°22'41.2"N 26°46'19.9"E

Vaata Kaardil